İşin Blogu - Borusan Careers
Etki yarat, ilham ver,
iz bırak!
İşin Blogu

Etkili Not Tutmak

Bir bilginin kazanılması, kullanılması ve değerlendirilmesi için hepimiz eğitim, iş ve diğer alanlarda belli konuları hatırlamak adına notlar alıyoruz.

Yazıyı oku

Geleceğin Çalışma Ve İş Ortamları

İşin geleceği konusunda farklı görüşler var. Bazıları teknolojinin hüküm sürdüğü gelecekteki bir çalışma ortamını bekliyor, bazıları ise aksini iddia ediyor.

Yazıyı oku

Etkili Özgeçmiş Hazırlama Önerileri

Özgeçmişin, seninle bir sonraki potansiyel işverenin arasındaki ilk temas noktasıdır. Kısa, öz olmalı ve basit bir yazı tipi, minimal stil ve bilgileri parçalamak için madde işaretleri kullanılarak okunması kolay bir biçimde sunulmalıdır.

Yazıyı oku

Konfor Alanından Çıkmak

Konfor alanı, kendini iyi hissettiğin ve kendin için oluşturduğun psikolojik alan olarak tanımlanır. Bu alan kişinin kendisi için oluşturduğu, sürprizler içermeyen, tanıdık, sadece kendi kontrolünde olan bir alandır.

Yazıyı oku

Tasarım Odaklı Düşünme

Kalıpların ötesinde düşünmeyi ifade eden tasarım odaklı düşünme metodu son zamanlarda iş dünyasına hızlı bir giriş yaptı.

Yazıyı oku

Mülakat İpuçları

Günümüzde işe alım süreçleri hızla dijitalleşiyor ve yüz yüze gerçekleşen mülakatlar yerini online mülakatlara bırakıyor. Hem yüz yüze hem de online gerçekleştireceğin mülakatlarda yardımcı olabilecek ipuçlarını senin için derledik!

Yazıyı oku