Kariyer Burada - Borusan Careers
Etki yarat, ilham ver,
iz bırak!
Borusanlı'nın Yolculuğu

Borusanlı Olmak

Borusan Grubu olarak, işe alım sürecinde önceliğimiz aday deneyimidir. Amacımız Borusan kültürünü zenginleştirecek ve Borusan’ı bir adım daha ileri taşıyacak yeni çalışma arkadaşlarımızın aramıza katılmasını sağlamaktır. Bu sebeple, işe alım sürecimiz Borusan değerleri ve liderlik modeliyle uyumlu; işin gerektirdiği bilgi, yetkinlik ve deneyimlere sahip ve performansıyla fark yaratacağına inandığımız en iyi yetenekleri seçmeye yönelik olarak tasarlanmıştır. İşe alım süreci aynı zamanda Borusan’ı en iyi şekilde tanımanızı ve beklentilerinize uygun bir çalışma ortamı ve kültürü bulacağınızdan emin olmanızı sağlar. Siz de hemen size en uygun pozisyona başvurun, sizi her açıdan besleyen, motive eden ve sürekli gelişim yolunda sizi destekleyen bir ortamda, birlikte çalışalım!

Yetkinlik Bazlı
Mülakat

Borusan Grubu’nda işe alım sürecine giren adaylar, başvuru yaptıkları Borusan Grubu şirketinin İnsan Kaynakları işe alım ekibi tarafından telefon/video mülakatlarında ve sonrasında yüz yüze olarak yönetici görüşmeleri esnasında yetkinlik bazı mülakat ile değerlendirirler. Yetkinlik bazlı mülakatlar, Borusan Grubu Liderlik modelindeki yetkinilkler esas alınarak belirlenmiş sorulardan oluşur. Liderlik modelimiz bu aşamada adaylarımızdan beklediğimiz davranış göstergelerini gözlemleyebilmemiz için bize yol gösterici olur. Bu görüşmeler, adayların hedeflerini gerçekleştirme biçimleri, işlerine kattıkları değer, ortaya koydukları fark yaratan işler ve tüm bunları hangi yetkinlik ve değerleriyle ortaya koyduklarını gözlemlediğimiz adımlardır.

Kişilik Envanteri

Borusan Grubu işe alım sürecinde adaylarımızın temel yetkinliklerini ve kurum kültürüyle uyumunu ölçebilmek için kişilik envanteri testleri yapılır. Adayların motivasyonlarının, güçlü ve gelişim alanlarının ve yeteneklerinin değerlendirilmesi amaçlanır.

Yönetici
Görüşmeleri

Yetkinlik bazlı mülakat sonrasında olumlu olan adaylar bir sonraki aşamada yönetici görüşmelerine katılırlar. Bu görüşmeler yöneticinin aday ile işin gerekliliği olan yetkinlik ve davranışları yüz yüze gözlemlediği, iş ile ilgili teknik detayların daha çok konuşulduğu aşamadır.

Yabancı Dil
Sınavı

Borusan Grubu’nda işe başlayacak tüm beyaz yaka çalışanlar için yabancı dil sınavı aşaması uygulanır. Rol gereği farklı düzeylerde beklenen yabancı dil seviyesinin ölçümlenmesi Borusanlının şirket içindeki kariyer gelişimlerinde de önemli bir unsur olmaktadır.

Değerlendirme Merkezi /
Vaka Çalışmaları

Borusan Grubu yetkinlikleri baz alınarak oluşturulan değerlendirme merkezi uygulaması ağırlıklı olarak yönetici, satış vb. rollerde uygulanan bir adımdır. Bu adımda adayların rol gereği temel olarak beklenen yetkinlikleri ve davranışları gözlemlenir. Uygulama rol gereği kapsama göre bir tam gün ya da yarım gün sürebilir. Uygulama sonucunda birden fazla yönde değerlendirilen adaylar için bir rapor oluşur. Bu rapor adayların işe ve organizasyona uyumu açık bir şekilde gözlemlenmektedir.

Referans Kontrolü

Borusan Grubu’nda tüm süreçlerde olumlu olarak ilerleyen adaylarımızın son aşaması referans kontrolüdür. Genellikle son çalıştığı işyerinden olmak üzere minimumda iki kişiyle referans kontrolleri yapılır. Referans kontrolleri adayın bilgisi ve onayı dahilinde ilettiği kişileri aranarak yapılır.

İşin Blogu
Tümünü Gör

Etkili Not Tutmak

Bir bilginin kazanılması, kullanılması ve değerlendirilmesi için hepimiz eğitim, iş ve diğer alanlarda belli konuları hatırlamak adına notlar alıyoruz.

Yazıyı oku

Online Toplantı İçin İpuçları

Toplantılar iş dünyamızın olmazsa olmazıdır. Online toplantılar gün geçtikçe daha çok tercih edilse de özellikle Pandemi ile birlikte hepimiz hızlıca bu duruma uyumlanmak zorunda kaldık.

Yazıyı oku

Online Mülakat İpuçları

İşe alım sürecinde genellikle yüz yüze gerçekleşen mülakatlar hızla ‘dijital’leşiyor; interaktif, hızlı ve eğlenceli bir hale dönüşüyor.

Yazıyı oku
Çalışan Hikayeleri
Tümünü Gör