Borusan Burada - Borusan Careers
İşinle iz bırakmak istiyorsan,
Borusan Burada!

Borusan Hakkında

Borusan Grubu, 76 yıllık tarihiyle Türkiye’nin köklü sanayi grupları arasındadır.

Üç kıtada 10 ülkede 10 bin çalışanıyla çelik, distribütörlük, lojistik ve enerji sektörlerinde faaliyet gösterir. Şirket inovasyon, girişimcilik ve Ar-Ge ekseninde istikrarlı büyümesini sürdürür.

Borusan Grubu’nun temel stratejisi, Türkiye ekonomisine katma değer yaratmaya devam ederken, yenilikçi ürün ve hizmetler geliştirmeye odaklı, ufku dünya pazarlarına açık bir vizyon üzerine kuruludur.

Gönüllülük ve toplumsal fayda, Borusan’ın önemli değerleri arasındadır. Borusan Kocabıyık Vakfı çatısı altında faaliyet gösteren Borusan Sanat ve Borusan Contemporary ülkemizde müzik ve çağdaş sanata önemli yatırımlar yapar. Borusan, toplumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerini eğitim, kültür sanat ve kadının güçlenmesi alanlarında gerçekleştirir.

Grup Şirketleri

Borusan Mannesmann

Avrupa’nın lider çelik boru üreticisi ve Borusan Grubu’nun ilk sanayi girişimi Borusan Mannesmann olarak 3 kıtada 7 tesis (Gemlik, Halkalı, Bursa, Amerika/Houston ve İtalya/Vobarno tesisleri), 2.000 çalışan ve 1,1 milyon tonluk çelik boru üretim kapasitemizle başta enerji, inşaat ve otomotiv olmak üzere pek çok sektöre hizmet veriyor, yarınlar için üretiyoruz.

Türkiye, Italya ve Amerika’daki yatırımlarıyla dünya çapında tanınmış, yüksek katma değerli ürünlere odaklı, lider, çelik boru ve tamamlayıcı ürünler sunan bir şirket olarak; çalışanlarımıza, iş ortaklarımıza ve ülkemize faydalı olmak için çalışıyoruz. Yalın 6 Sigma, Dijitalleşme, İş Sağlığı Güvenliği ve Çalışan sayesinde Başarı inisiyatiflerimizle çalışanlarımıza farklı gelişim alanları sağlıyor, hedeflerimize giden yolda hep birlikte ilerliyoruz.

İlanlar Web Sitesine Git
Pürtelaş Hasan Efendi Mah. Meclis-I Mebusan Cad. No:37 34427
Salıpazarı/Beyoğlu
Borusan Holding

Borusan Grubu olarak 76 yıllık tarihimizle Türkiye’nin köklü sanayi grupları arasındayız. Üç kıtada 10 ülkede 9 bin çalışanımızla çelik, distribütörlük, lojistik ve enerji sektörlerinde faaliyet gösteriyoruz. Şirketin inovasyon, girişimcilik ve Ar-Ge ekseninde istikrarlı büyümesini sürdürüyoruz. Gönüllülük ve toplumsal fayda önemli değerlerimiz arasındadır. Borusan Kocabıyık Vakfı çatısı altında faaliyet gösteren Borusan Sanat ve Borusan Contemporary ülkemizde müzik ve çağdaş sanata önemli yatırımlar yapar. Borusan olarak toplumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerimizi eğitim, kültür sanat ve kadının güçlenmesi alanlarında gerçekleştiriyoruz.

İlanlar Websitesine Git
Baltalimanı Hisar Cad. No:5 Perili Köşk Rumeli Hisarı / İstanbul
Borusan Araç İhale

Türkiye’nin ilk çok markalı yeniden pazarlama şirketi olarak, 2001 yılında 2. el oto alım satım internet hizmetleri sunan Otomax’a dayanan temelimiz ile 2015 yılında ikinci el araçlara otomatik fiyatlama yapılan “Borusan 7 / 24 Fiyat”, 2018 yılında ise online açık artırma platformu “Borusan 7 / 24 İhale” hizmetlerini başlattık. Borusan Araç İhale olarak her marka ve her kategoriden otomobil üreticilerinin, bayilerin katılımına açık, her markaya eşit mesafede duran bağımsız yaklaşımımızla sektörde fark yaratmaya devam ediyoruz.

İlanlar Websitesine Git
Mimar Sinan Mah.Güney Yanyol Cad.No:32 41410
Gebze/Kocaeli
Borusan CAT

Borusan CAT olarak, 1994 yılından bu yana Türkiye'nin yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Uzak Doğu Rusya’da iş ortağımız Caterpillar'ın tek temsilcisi olarak inşaat, madencilik, mermer, çelik, marin ve enerji sektörlerinde faaliyetlerimzi sürdürüyoruz. Borusan Cat olarak ayrca Metso, Genie, Mantsinen, CDE, SEM, Exxon Mobil, Challenger ve MaK markalarının da distribütörlüğünü üstleniyoruz.

Yeni ünite ve makine satış, kiralama ve ikinci el opsiyonlarını sunduğumuz iş modelimizle, müşterilerimizin çözüm ortağı ve güvenilir danışmanılığını yapıyoruz. Satış ve satış sonrası destek hizmetleri, müşterilere verimli ve tasarruflu kullanım olanağı sağlanması için Cat iş makinası kiralama hizmeti, sertifikalı ikinci el iş makinası konseptiyle Türkiye’de benzeri olmayan garantili ikinci el hizmeti sunmasının yanı sıra, katma değerli mühendislik hizmetleriyle tek noktadan anahtar teslimi enerji çözümleri ve denizcilik, petrol işlerinde anahtar teslim çözümleri de sağlıyoruz.

İlanlar Websitesine Git
Akse Mah. Gebze Organiza Sanayi Bölgesi 1500. sokak No:1501
Çayırova/Kocaeli
Borçelik

1990 yılında kurulan ve Dünyanın en büyük çelik üreticilerinden ArcelorMittal ve Borusan Holding ortaklığı ile Türkiye'nin en büyük üretim kapasitesine sahip ve en yüksek kaliteli galvanizli çelik üreticisi olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şirketimizin pazardaki güçlü konumunun temelinde dinamik iş gücü, yenilikçi yaklaşımı, kendini geliştirmek ve büyümek için yaptığı süreklilik arz eden yatırımları, müşteri odaklı hizmet ve kalite anlayışı yer alıyor. Stratejik öneme sahip 240 bin m2’lik Gemlik tesisimizde sıcak daldırma galvanizli çelik, soğuk haddelenmiş çelik ve sıcak haddelenmiş (asitlenmiş ve yağlanmış) çelik gruplarında üretim yapıyoruz.

İlanlar Websitesine Git
Ata Mh. 125 nolu Sokak No:1 16601
Gemlik/Bursa
Borusan Lojistik eTA

1973 yılında Borusan Holding bünyesinde grup şirketlerine hizmet vermek amacıyla kurulan şirketimiz 2000 yılında deneyim ve bilgi birikimini grup dışı firmalara da sunmak için “Borusan Lojistik” adıyla “entegre lojistik hizmet sağlayıcı” olarak yeniden yapılandı.

Borusan Lojistik olarak Yurtiçi Lojistik hizmetleri, Gemi Kiralama ve Proje Lojistiği hizmetleri, Tedarik Zinciri Yönetimi, Uluslararası Taşımacılık Hizmetleri ve Liman İşletmeciliği hizmetleri olmak üzere 5 ana alanda hizmet sunuyoruz. Bu hizmetler doğrultusunda özel ekipmanlar dahil olmak üzere farklı yük taşımalarının, tedarik süreci dahil operasyonun sağlanması ile müşterilerimize özel çözümler sağlıyoruz.

İlanlar Websitesine Git
Gürsel Mahallesi Imrahor Caddesi No:29/A Kat:6 Kağıthane - Istanbul 34400
Istanbul/Türkiye
Borusan Enerji

2009 yılında Almanya'nın 3. büyük enerji şirketi EnBW AG ile stratejik ortaklık çerçevesinde kurulan Borusan EnBW Enerji olarak yatırım ve işletme süreçlerimizde verimlilik ile doğal ve sosyal çevreye uyumunu odağımıza yerleştirerek, elektrik üretim, satış ve ticaretinde de öncü rol üstleniyoruz. 11 farklı lokasyonda yer alan hidroelektrik, rüzgar ve güneş santrallerimiz ile toplam kurulu gücümüz 505 MW'tır. Rüzgar enerjisi alanında Türkiye’de liderlik hedefleyen Borusan EnBW Enerji olarak işletmelerimiz ve yaptımız yatırımlarla ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlıyoruz.

İlanlar Websitesine Git
Pürtelaş Hasan Efendi Mahallesi, Meclis-i Mebusan Cad. No: 35/37 Salıpazarı, 34427
Beyoğlu/İstanbul
Borusan Otomotiv

Borusan Otomotiv olarak Almanya'da faaliyet gösteren Giwa Holding ile ortaklığımızda, 1984 yılından bu yana, tutku dolu otomobillerin en iyi yorumu olan BMW'yi Türkiye’de müşterileri ile buluşturuyoruz. 47 kişilik bir ekiple BMW distribütörü olarak 16 adet otomobil, 2 adet motosiklet satışı ile başladığımız bu yolda, bugün BMW, MINI, Land Rover ve Jaguar gibi değerli markaları bünyemizde barındırıyoruz. Borusan Otomotiv, Yetkili Satıcılar ve Yetkili Servisler bünyesinde görev alan 1000'e yakın çalışana birer birey olarak önem veriyoruz.

İlanlar Websitesine Git
Firuzköy Bulvarı No: 21 34320 Avcılar/İstanbul
Supsan Otomotiv Parçaları

Supsan olarak, bir Borusan Holding kuruluşu olup, 3 Eylül 1970 yılından bu yana Eaton SRL lisansı ile her türlü içten yanmalı motorlar için motor supabı üretiyoruz. Supap, Gayd, Tırnak, Tij ve Supap Başlığı ürünlerinde araç üreticilerinin orjinal parça tedarikçisiyiz. Kendi alanımızda Türkiye'nin en büyük üreticisi konumundayız.

İlanlar Websitesine Git
Halkalı Caddesi No.: 158
Sefaköy/İstanbul
Liderlik Modeli
  • Yeni ekonominin gerçeklerinde değer yaratabilen ve grubumuzu çalışanlarıyla beraber geleceğe taşıyacak, ilham veren liderler yetiştirmeyi hedefliyoruz.
    Bu hedef için vizyonumuz doğrultusunda sürdürülebilir gelişimi sağlamak amacıyla yola çıktık ve sizlere ilk haberini Temmuz 2018’de verdiğimiz Borusan Grubu’nun yeni liderlik modelini hazırladık.
Değerlerimiz
  • İşimizde uzmanız
  • Yüksek başarıyı hedefler ve ona ulaşırız
  • Yenilikçi ve yaratıcıyız
  • Sürekli gelişimi destekleriz

Çeşitlilik ve Kapsayıcılık

Bizler, toplumsal ve bireysel refahın eşitliğe koşulsuz bağlı olduğuna inanan Borusanlılarız.
Geleceğe baktığımızda görüyoruz ki, atmamız gereken en önemli adımlar toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak için
yürüyeceğimiz yolda yatıyor.

Ve biliyoruz ki, bizleri ekonomik ve sosyal boyutta sağlıklı bir topluma, çocuklarımız için daha yaşanabilir bir dünyaya ve daha güzel yarınlara kavuşturacak bu yolu, kadın – erkek hep birlikte yürümeye mecburuz.

Biliyoruz ki, toplumsal yaşamda hayal ettiğimiz refahın önemli yapıtaşlarından birisi de iş yaşamında toplumsal cinsiyet eşitliği.
İş yaşamında kadın ve erkeğe eşit fırsatlar sunduğumuz taktirde verimli ve mutlu bir dünyanın kapısını aralayabiliriz.

İletişim, işe alım, terfi, performans ya da ücretlendirme gibi süreçlerde, bu ilkeler herkes için eşit biçimde işlesin diye, Cinsiyet Gözlüğü adını verdiğimiz bir rehber hazırladık. Bakış açımızı cinsiyet eşitliği çerçevesinde sorgulamak için Cinsiyet Gözlüğünü takıyor, analiz, planlama ve karar aşamalarında cinsiyetçilikten uzak duruyoruz.

Cinsiyet Gözlüğü ile ilgili detaylı bilgiye, buradan ulaşabilirsiniz.

Ödüller
Eğitim ve Gelişim Yönetimi Kategorisi'nde birincilik ödülü
Eğitim ve Gelişim Yönetimi Kategorisi'nde birincilik ödülü
Eğitim ve Gelişim Yönetimi Kategorisi'nde birincilik ödülü
Borusanlı Liderlerden
Tümünü Gör

Yeni Düzen Çalışma:

Dijitalleşme ve İşin Geleceği

Hemen İzle

Çok Boyutlu Kriz Yönetimi

Hemen İzle

Covid-19 Dijitalleşme ve

İşin Geleceği

Hemen İzle