Geleceğin Çalışma Ve İş Ortamları - Borusan Careers
Geleceğin Çalışma Ve İş Ortamları

İşin geleceği konusunda farklı görüşler var. Bazıları teknolojinin hüküm sürdüğü gelecekteki bir çalışma ortamını bekliyor, bazıları ise aksini iddia ediyor.

Dijital teknolojinin 21. yüzyıl organizasyonu üzerinde derin bir etkisi var. Çalışma şeklimizi, yönetme şeklimizi, nerede çalıştığımızı, nasıl organize ettiğimizi, kullandığımız ürünleri ve nasıl iletişim kurduğumuzu temelden değiştiriyor. Tüm bu değişimle birlikte bazı şeyler sabit kalıyor. İnsanlarla dolu organizasyonlar, ortak bir amaç, ortak değerler, stratejik hedefler etrafında birleşmek ve işleri halletmek için hala var. İnsanlar çoğu organizasyonun en kritik varlığı olmaya devam ediyor ancak giderek artan bir şekilde makinelerin gölgesinde ve bir teknoloji labirentinde.

  • İletişim, iş birliği ve bağlanabilirlik, işin geleceğinde büyük değişikliklere yol açacağına inanılan şeylerin çoğunun merkezinde yer alıyor.

  • İşin geleceği konusunda farklı görüşler var. Bazıları teknolojinin hüküm sürdüğü gelecekteki bir çalışma ortamını bekliyor, bazıları ise aksini iddia ediyor.

  • 2028 yılına kadar çalışanlar, neredeyse hiç bağlam veya anlam kaybı olmadan diller, sınırlar ve kültürler arasında ekip üyeleriyle çalışmak ve konuşmak için avatarları, dil yazılımlarını, konuşma ara yüzlerini ve gerçek zamanlı lehçe çevirisini kullanacak gibi gözüküyor. İnsanların birbirini tanımayabileceği bu tür bir sistemde ise, insanların satın alma platformlarında alıcıları ve satıcıları derecelendirmesine benzer şekilde herkes birbirini güven, yeterlilik ve etik davranış açısından değerlendirebileceği çalışma ortamları bizleri bekliyor gibi görünüyor.

  • Gelecekte iş ortamı değiştikçe, liderler, yalnızca kalıcı olarak istihdam edilenleri veya güçlü dijital becerilere sahip olanları değil, tüm ekip arkadaşlarının çalışma tarzlarını kucaklayan, fiziksel ve dijital hibrit bir iş yeri oluşturmak için teknoloji ve bilgiyi kullanmaya başlayacaktır. Liderler, yeni ve geçiş yapan yeteneklerin akışını yönetirken kurumsal değerler ve kültür üzerindeki etkiyi göz önünde bulunduracaktır.

  • Kısacası işin geleceğinin bir parçası olmak için kendini uygun şekilde donatman gerekir. Öğrenmeye açık ol, teknolojik gelişmelerden yararlanmaya hazır ol ve doğuştan gelen becerilerinizi geliştirmeyi unutma! Gelecek korkulacak bir şey değil, sahip olduklarının gelişimine odaklan!

Borusan Burada. Her hakkı saklıdır. ©2020