Liderlik Modelimiz - Borusan Careers

Liderlik Modelimiz

Farkındalıkla Gelişiriz

Başarıya bireysel farkındalığımızı geliştirerek ulaşacağımızı bilir, her şeyden önce kendimizi tanırız. Davranışlarımızın işimiz ve başkaları üzerindeki etkisinin farkında oluruz. Yöneticilerimizden, ekiplerimizden ve birlikte çalıştığımız tüm paydaşlardan geri bildirim ister, geri bildirimleri samimiyet ve açıklıkla dinleriz. Geri bildirimlerle gelişiriz.

Biz iyi bir ekibiz. Birlikte çalıştığımız kişilerin içinde bulunduğu durum ve duygular bizim için önemlidir. Her zaman karşımızdakini dinler, duygularını anlar ve anladığımızı hissettiririz.

Yaptığımız işin hayatımıza kattığı anlamı biliriz. Kendimizi geliştirmek için işimizi geliştirir; yeni bilgi ve beceriler edinerek, yeni sorumluluklar üstleniriz. Bilgiye karşı her zaman merak duyar, araştırır; yaşam boyu öğrenmenin gücüne inanırız.

Geleceği Hedefler, Bugünden Harekete Geçeriz

Gelecek için ortak hayaller kurar, hayallerimizi hep birlikte hayata geçireceğimiz cesur stratejilere ve hedeflere dönüştürürüz. Önceliklerimizi doğru belirler, çeviklikle harekete geçeriz. Güçlü reflekslerimizle bilgiye dayalı ve hızlı kararlar alırız. Belirsiz ve riskli durumlarda dahi kararlılığımızı korur, sonuca ulaşmak için sorumluluk üstleniriz. Yılmadan, başarı için hayal ettiğimiz gelecek hikayesinin peşinden gideriz.

Her zaman yeninin peşindeyiz. Yeni fikirleri hata yapmaktan korkmadan uygularız. Pozitif bakış açımızı kaybetmeden hatalarımızdan öğreniriz, yeniden dener; yeniden öğreniriz. Yeni fikirleri ve girişimleri destekler, değişimin öncüsü oluruz.

Pazarı, teknolojiyi, trendleri ve rakipleri yakından takip eder; pazardaki fırsatları en iyi şekilde değerlendirerek fark yaratırız. Her zaman işi daha iyi yapmanın yollarını ararız. Yeni teknolojileri kullanarak işimizi sürekli geliştirir, sektöre öncülük ederiz.

Ekibimizin Gücüne İnanırız

Borusanlı liderler olarak başarımızın sırrının ekibimizin gücünde yattığını biliriz.
Borusan’ın gelecek hayaline ortak olacak ve heyecanını işine yansıtacak ekipler oluştururuz. Her bir ekip üyesini yakından tanır, gelişimlerini destekler, ekiplerimizle yetki ve sorumluluk paylaşırız. Böylece her birinin kendi potansiyelini ortaya çıkarabileceği bir çalışma ortamı yaratırız.

Liderlik davranışlarımız ile rol model olur, ekiplerimize ilham veririz. Yarattığımız pozitif liderlik iklimiyle en zorlu dönemlerde dahi ekibimizin başarıya olan inancını korur, yüksek enerjimizle sonuca ulaşırız. Yüksek performans için net hedefler belirler, zamanında ve açık geri bildirim ile sürekli gelişimi destekleriz. Değerlendirmelerimizde performans ve potansiyeli adaletle ayrıştırırız.

Birlikte Başarırız

Birlikte başarmanın gücüne inanırız. Başarılarımızı her zaman içtenlikle takdir eder, birbirimizden aldığımız güçle gelişiriz.

Biliriz ki başarıya ancak açık ve şeffaf iletişim kuran, ortak akılla hareket eden takımlarla ulaşabiliriz. Bu nedenle daha iyiye ulaşmak için fikirlerimizi cesurca söyler, birbirimizin görüşlerini yapıcı bir şekilde sorgularız.

Çalışma kültürümüzün temelinde her görüşe açık olmak vardır. Birbirimizin görüşlerine değer verir, fikir ayrılıklarını karşılıklı kazanca ve pozitif bir dile dayanan ikna süreçleri ile yönetiriz.