Gelecek Burada - Borusan Careers

Borusan Alpha Genç Yetenek Programı

Borusan Alpha Genç Yetenek Programı ile Borusan Grubu'na vizyonunu destekleyecek yetenekleri kazandırmak ve geleceğin liderlerini yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

27 yıldır yürüttüğümüz ve The Peer Awards for Excellence’dan uluslararası ödül kazanan Borusan Alpha Genç Yetenek Programı kapsamında, potansiyeli yüksek yeni mezun gençleri Borusan Grubu’na kazandırıp geliştirerek geleceğin liderlerini yetiştiriyoruz. Mevcut yılın Haziran/Temmuz döneminde lisans eğitimini tamamlayabilecek öğrencileri değerlendirerek, adayların potansiyellerini ölçebileceğimiz değerlendirme araçlarını uyguluyoruz. Bu değerlendirme sonrasında tam zamanlı olarak işe alınan Borusan Alpha takımımız; Borusan Grubu vizyon ve stratejileri doğrultusunda iş hayatına yönelik temel bilgileri içeren bir gelişim yolculuğuna dahil edilir. Gelişim yolculuğu kapsamında bir yıl boyunca 2 dönemden oluşan çeşitli eğitim ve mentorluk programlarını tamamlayarak kariyerine bir adım önde başlar.

Lisans programlarında son sınıf öğrencisiysen, lisansüstü programlarına devam ediyorsan ya da en fazla 2 yıl iş deneyimine sahipsen, çok iyi derecede İngilizce biliyorsan, zorlukları seviyor ve çözüm üretmek seni heyecanlandırıyorsa, bilgi, deneyim ve sürekli öğrenmenin gücüne inanıyorsan aradığımız ALPHA sensin!

Borusan Alpha Genç Yetenek Programı işe alımları 2 yılda bir yapılıyor. İlanımız ilgili yılın Şubat ayında açılır ve tüm Borusan Grubu şirketlerindeki Alpha rollerini kapsayan genel bir ilandır. Bu ilana başvururken çalışmak istediğin şehir ve iş alanını seçmen bizim için yeterli. Sen seçimlerini tamamladıktan sonra katılacağın değerlendirme aşamalarındaki gözlemlerimize göre senin için en uygun pozisyonu önereceğiz. Bir sonraki Alpha Genç Yetenek Programımız 2024 Şubat ayında açılacak.

Başvuru Borusan Alpha Genç Yetenek Programı ilanımıza aşağıdaki “Şimdi Başvur” alanına tıklayarak başvurabilir, değerlendirme sürecine katılabilirsin.
Başvuru Tamamlama Soruları Başvuru kaydını yaptıktan sonra, sana ileteceğimiz soruları dikkatlice doldurmanı bekliyoruz. Hangi pozisyonun senin için daha uygun olacağını anlayabilmek için fonksiyon ve lokasyon tercihlerini de dikkate alıyoruz. Pozisyon – fonksiyon bilgilerine yukarıda alandan ulaşabilir, seçimlerini bu doğrultuda yapabilirsin.
Genel Yetenek Testi Başvurun olumlu değerlendirildi, şimdi sana ileteceğimiz online genel yetenek testini tamamlayabilirsin. Sözel kavrama, sayısal verileri analiz etme ve doğru çıkarımlara ulaşma yeteneğini değerlendiren test için 50 dakikanı ayırman yeterli.
İngilizce Testi İyi İngilizce iş hayatının olmazsa olmazı! Online İngilizce testini tamamlamanı bekliyoruz.
Video Mülakat Seni daha yakından tanımak için yönlendireceğimiz soruları 2-3 dakikalık bir video ile cevaplamanı bekliyoruz.
Değerlendirme Merkezi Yetkinlik ve beklentilerini daha iyi anlayabilmek için yarım gün sürecek bir online değerlendirme merkezi uygulaması dahil oluyorsun.
Yönetici ve İK Mülakatı Değerlendirme Merkezi aşamasını başarıyla tamamladığında, İnsan Kaynakları yetkilileri ve yöneticiler ile yüz yüze/online görüşmelere katılmanı bekliyoruz.
Genel Müdür ile Tanışma Buraya kadar tüm aşamaları başarı ile tamamladın, tebrikler! Son aşamada Genel Müdür ile tanışacaksın, heyecanlı mısın?
Teklif Son değerlendirme sonrasında sürecin olumlu ilerlediyse, sana teklifimizi yazılı ve sözlü olarak ileteceğiz.
İşe Hazırlık İşe başlamadan önce senin için hazırladığımız oryantasyon programına katılarak Borusan ailesini yakından tanımanı istiyoruz. Aramıza katılmanı sabırsızlıkla bekliyoruz!
Alpha Gelişim Programı Kick Off Borusan Akademi’nin senin için hazırladığı ve Alpha Programı boyunca dahil olacağın gelişim ve mentorluk programı detaylarını öğrenmek, diğer Alpha’lar ve Borusan yöneticileri ile tanışmak için Kick Off etkinliğinde bir araya geliyoruz. Yolculuk başlasın!